Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlam posty z etykietą xsim

Magnetofon NAD 6050C

Większość z nas słysząc o marce NAD ma na myśli legendarny już dzisiaj wzmacniacz NAD 3020 . Ale NAD nie ograniczał się jedynie do produkcji wspomnianego wzmacniacza. Rok po jego premierze na rynek trafił magnetofon kasetowy NAD 6050C który stylistycznie nawiązuje trochę do wyglądu wzmacniacza. Wiele podobieństw jest ale i wiele różnic, w szczególności jeśli chodzi materiał wykonania panelu przedniego. Magnetofon w przeciwieństwie do plastikowego 3020 jest aluminiowy. Trochę o parametrach. Magnetofon jest napędzany jednym silnikiem i jest modelem dwu głowicowym. Pasmo przenoszenia dla kasety typu I też nie powala bo jest to od 40Hz do 14kHz, a dla kasety typu IV ciągnie aż do 17kHz. Deklarowana w dokumentacji W&F jest na poziomie 0.05% co wydaje się przy tym mechanizmie nie do osiągnięcia. Ale mimo to jego brzmienie jest bardzo przyjemne takie brytyjskie ale jednak nie brytyjskie. Takie bez tej tak zwanej flegmatyczności. Wspiera kasety typów I, II, IV oraz dolby B,C i to tyle j...

Technics SB-4000

 Moje Technicsy SB-4000 które były pierwszymi kolumnami z "tamtej" epoki jakie kupiłem i bardzo byłem zadowolony z ich grania. Co więcej tak mi się spodobały wizualnie przeze obudowę PLSS (Phase Linear Speaker System) i przez to jak grały, że znalazłem model, może nie flagowy, tych Technicsów SB-5000 je też kupiłem. Generalnie to połączenie fajnego prostego rozwiązania i fajnego wyglądu. Zwrotnica jest prosta bo filtr dolno-przepustowy to pierwszy rząd na cewce o nachyleniu 6dB/octawę a górno przepustowy to filtr drugiego rzędu 12dB/octawę. Podział jest zaprojektowany w 2500[Hz] chociaż jak weźmie się prawdziwą impedancję to wypada wyżej co widać w symulacji programem XSim. Dane impedancji głośników zostały zmierzone programem REW wraz z interfejsem M-Audio Duo i prostym interfejsem o którym w osobnym poście napiszę więcej, Poniżej wykresy tłumienia zwrotnicy przy symulowanej impedancji 8 [ohm] oraz wykres tłumienia dla prawdziwej impedancji głośników wysoko i nisko/średnio t...