Większość z nas słysząc o marce NAD ma na myśli legendarny już dzisiaj wzmacniacz NAD 3020 . Ale NAD nie ograniczał się jedynie do produkcji wspomnianego wzmacniacza. Rok po jego premierze na rynek trafił magnetofon kasetowy NAD 6050C który stylistycznie nawiązuje trochę do wyglądu wzmacniacza. Wiele podobieństw jest ale i wiele różnic, w szczególności jeśli chodzi materiał wykonania panelu przedniego. Magnetofon w przeciwieństwie do plastikowego 3020 jest aluminiowy. Trochę o parametrach. Magnetofon jest napędzany jednym silnikiem i jest modelem dwu głowicowym. Pasmo przenoszenia dla kasety typu I też nie powala bo jest to od 40Hz do 14kHz, a dla kasety typu IV ciągnie aż do 17kHz. Deklarowana w dokumentacji W&F jest na poziomie 0.05% co wydaje się przy tym mechanizmie nie do osiągnięcia. Ale mimo to jego brzmienie jest bardzo przyjemne takie brytyjskie ale jednak nie brytyjskie. Takie bez tej tak zwanej flegmatyczności. Wspiera kasety typów I, II, IV oraz dolby B,C i to tyle j...
Dzisiaj opowiem o mojej przygodzie z klasycznym japońcem który na dzień dobry zaraz po włączeniu zrobił mi dzień. Zacznę od tego, że nie maiłem w planach wydawania kolejnych pieniędzy na kolejny amplituner. Jakiś czas temu obserwowałem CR-400, nawet dopytywałem kolegów z "Archelolodzy HiFi" czy słuchali, czy warto itd. W końcu temat zostawiłem ale ostatnio nadążyła się okazja i udało mi się w dobrej cenie kupić sprzęt produkowanego w latach 1977-1979. A mowa o amplitunerze Yamaha CR-820. Sam sprzęt bez żadnej ryski, jedyny problem to upalone oświetlenie wskaźników i selektora częstotliwości. Generalnie banał. Zakres wykonanych prac Co ciekawe poprzedni właściciel nic nie mówił o tym iż cokolwiek było robione w amplitunerze, a tu do roboty jest tylko wymiana oświetlenia. Potencjometry i przełączniki nie ruszane a sprzęt ma ponad 48 lat. I o dziwo potencjometry i przełączniki nie trzeszczą i działają. Zakres wykonanych prac to wymiana oświetlenia. Wymieniłem na oryginalne ża...